Med

MED

 

Med je jedným z prírodných produktov, ktorý je vášmu zdraviu skutočne prospešný.

Včelí med sa používal už dávno v minulosti. Jeho popularitu posilnila skutočnosť, že toto prírodné antibiotikum dokáže zlikvidovať dokonca aj Zlatého stafylokoka s ktorým moderná medicína doteraz bojuje.

Kvalitný med nesmie obsahovať veľké množstvo vody( v...

MED

 

Med je jedným z prírodných produktov, ktorý je vášmu zdraviu skutočne prospešný.

Včelí med sa používal už dávno v minulosti. Jeho popularitu posilnila skutočnosť, že toto prírodné antibiotikum dokáže zlikvidovať dokonca aj Zlatého stafylokoka s ktorým moderná medicína doteraz bojuje.

Kvalitný med nesmie obsahovať veľké množstvo vody( veľmi tekutý med). V jeho zložení nie sú prípustné žiadne prídavné látky ako konzervanty, barvivá, cudzie zmesi peľov.

Ak chcete med udržať v dobrom stave, skladujte ho na tmavom, suchom a chladnom mieste. Med, ktorý zkryštalizuje, čo nie je na škodu a chcete, aby bol tekutejší, zohrejte ho vo vodnom kúpeli pri teplote max. 40 C.

Med skutočná zásoba vitamínov

Med je zmes cukrov, vody a iných veľmi dôležitých zložiek. Špecifické zloženie medu závisí najviac od zmesi kvetov navštívených včelami, ktoré med produkovali a líši sa podľa lokality, obdobia, sezóny a jednotlivých včelstiev.

Z vitamínov je to vitamín A, C, vitamíny skupiny B – B1,B2, B6, B12 a D, K. Z minerálov stoja za zmienku železo, vápnik, horčík, draslík a fosfór. Med obsahuje aj bielkoviny, enzýmy, aminokyseliny a éterické oleje.

Med a jeho liečebné účinky

Med sa môže pochváliť predovšetkým protizápalovými a posilňujúcimi účinkami. Siahneme po ňom bežne pri nachladení, chrípke, alebo zápaloch dýchacích ciest. V týchto prípadoch kombinujeme med s vlažným mliekom, prípadne s nasekanou cibuľou. Med zvyšuje odolnosť organizmu, preto ho môžeme používať ako preventívny prírodný liek, ktorý nám vráti silu po nemoci. Kvalitný med dokáže zbaviť telo toxínov a voľných  radikálov, ktoré sú zodpovedné za rýchle starnutie buniek.

Proti prekysleniu žalúdku užívajte lyžičku medu denne. Med lieči zápchu, ma vliv na správne tráviace procesy a pôsobí proti nadúvaniu. Využíva sa pri hojení žaludočných a dvanástnikových vredov.

Máte problém so spánkom? Užite jednu lyžičku medu hodinu pred spánkom, ktorú môžete zmiešať aj s vlažným mliekom.

Každý kto má problém so spánkom mal by užiť jednu lyžičku medu hodinu pred spánkom, ktorú môžete zmiešať aj s vlažným mliekom. 

Detaily

Med 

Počet produktov v kategórii: 9

Agátový med patrí medzi jeden z najobľúbenejších druhov medu. Jeho široká obľuba pramení z jeho mimoriadne jemnej chuti, ktorou sa vyznačuje a robí z neho ideálneho kandidáta na použitie v pečení či na prípravu nápojov.

5,40 € S DPH
Dodanie: 1 až 3 dni

Med kvetový Med patrí medzi jeden z najobľúbenejších druhov medu. Jeho široká obľuba pramení z jeho mimoriadne jemnej chuti, ktorou sa vyznačuje a robí z neho ideálneho kandidáta na použitie v pečení či na prípravu nápojov.

4,50 € S DPH
Dodanie: 1 až 3 dni

22,80 € Pred zľavou 26,25 € S DPH
Dodanie: 1 až 3 dni

Agátový med Agátový med patrí medzi jeden z najobľúbenejších druhov medu. Jeho široká obľuba pramení z jeho mimoriadne jemnej chuti, ktorou sa vyznačuje a robí z neho ideálneho kandidáta na použitie v pečení či na prípravu nápojov.

7,20 € S DPH
Dodanie: 1 až 3 dni

Lesný medovicový med Medovicový med patrí medzi vzácnejšie druhy medov. Prevažne má tento med červenohnedú, tmavohnedú alebo niekedy až úplne čiernu farbu s ľahkým odtieňom zelenej. Jeho chuť je rôzna a závisí od pôvodu medovice.

9,30 € S DPH
Dodanie: 1 až 3 dni

Lipový med Patrí medzi  najlepšie a najhodnotnejšie medy. Vzniká z nektáru lipy malolistej má lahodnú, príjemnú chuť a voňavú arómu lipového kvetu. Lipový med je veľmi ľahko stráviteľný, vďaka svojmu pôvodu a obsahu prírodných látok. Podobne ako agátový med kryštalizuje pomaly .

7,20 € S DPH
Dodanie: 1 až 3 dni

Propolisová tinktúra Propolis je prírodné liečivo s priaznivými účinkami na ľudské zdravie. Propolisová tinktúra sa používa na zmiernenie stavov ako sú zápaly, ochorenia vírusového pôvodu, vredy, ľahké popáleniny a obareniny. Priaznivo pôsobí na srdce a znižuje riziko šedého zákalu.

4,80 € S DPH
Dodanie: 1 až 3 dni

Včelí peľ  Včelí peľ je častokrát nazývaný aj ako prírodný všeliek na všetky choroby. Peľ je označovaný ako najväčší antioxidant, ktorý sa nachádza v prírode. Antioxidanty spomaľujú vývoj mnohých chronických ochorení.  

3,90 € S DPH
Dodanie: 1 až 3 dni

GINGER SHOT Ginger shot - MOJMEDIK je jedinečné spojenie zázvorovej šťavy z BIO zázvoru, práveho slovenského medu a 100% prírodnej citrónovej šťavy. Ginger shot -MOJMEDIK vás očarí chuťou a doplní dávkou vítamínov na podporu vašej imunity.

7,80 € Pred zľavou 9,90 € S DPH
Dodanie: 1 až 3 dni
Zobrazených 1 - 9 z 9 položiek

Top