Propolis Tinktúra 25ml - MOJMEDIK

4,80 € S DPH

Dodanie: 1 až 3 dni

Propolisová tinktúra

Propolis je prírodné liečivo s priaznivými účinkami na ľudské zdravie. Propolisová tinktúra sa používa na zmiernenie stavov ako sú zápaly, ochorenia vírusového pôvodu, vredy, ľahké popáleniny a obareniny. Priaznivo pôsobí na srdce a znižuje riziko šedého zákalu.

O produkte

Váha / Objem 25ml
Zloženie lieh, propolis
Krajina pôvodu suroviny: Slovensko
Vyrobené na Slovensko

Viac informácií

Propolis tinktúra

Propolis je prírodné liečivo s priaznivými účinkami na ľudské zdravie. Propolisová tinktúra sa používa na zmiernenie stavov ako sú zápaly, ochorenia vírusového pôvodu, vredy, ľahké popáleniny a obareniny. Priaznivo pôsobí na srdce a znižuje riziko šedého zákalu.

Čo sa týka užívania propolisu, je vhodný skutočne pre každého a pokojne ho môžu užívať deti aj tehotné či dojčiace ženy. Tehotným a dojčiacim ženám sa však neodporúča vnútorné užívanie propolisovej tinktúry nakoľko obsahuje alkohol. Pozor by si pri užívaní propolisu a propolisovej tinktúry mali dať aj alergici, pretože u nich môže propolis vyvolať nepríjemné alergické reakcie. Dve až tri percentá ľudí sú na propolis alergické. Ak si nie ste istý, či k nim patríte, môžete si urobiť jednoduchý test. Potrite pokožku napríklad na predlaktí tinktúrou a ak vás začne po čase páliť či svrbieť, je to znak toho, že ste na propolis citlivý a určite by ste ho nemali užívať ani vnútorne a ani na vonkajšie použitie.

Dávkovanie propolisovej tinktúry je rôzne, závisí to od toho, aký zdravotný problém vás trápi. Uvádzame niekoľko príkladov ako užívať propolisovú tinktúru pri nasledovných zdravotných ťažkostiach:

Propolis použitie:

Ak vás trápia boľavé zuby či zápaly ďasien, použite propolisovú tinktúru zriedenú s vodou na kloktanie.

Propri ťažkostiach spojených s obdobím prechodu je vhodné užívať počas celého roka 5 kvapiek propolisovej tinktúry denne.


Propolis používajte aj v prípade zápalu prostaty, odporúča sa 15 kvapiek trikrát denne až do vymiznutia príznakov.


Ak vás sužuje vysoký krvný tlak, užívajte propolisovú tinktúru v množstve 15 kvapiek denne, a to dlhodobo.


Propolis je účinný pri infekčných ochoreniach sprevádzaných horúčkou či zvýšenou teploto, odporúča sa užívať 15 kvapiek denne.


Trápi vás herpes, akné či kútiky alebo afty, naneste propolisovú tinktúru pomocou pipety priamo na postihnuté miesto trikrát denne.


Propolis nevynechajte pri chrípke. Vypite 20 kvapiek zriedených do 20 ml teplej vody, a to dva razy denne.


Ak vás trápia nepríjemné žalúdočné vredy, užívajte propolisovú tinktúru v množstve 20 kvapiek v 100 ml mlieka, roztok vypite vždy na prázdny žalúdok.


Propolis je známý tým, že má protizápalové účinky. V prípade zápalu pečene užívajte 20 kvapiek rozriedených v 100ml čaju alebo vlažnej vody dva razy denne, pričom rovnako postupujte aj pri zápale obličiek.


Propolis vie pomôcť aj s kurími okami. Odporúča sa nakvapkavať propolis na vatu alebo tampón a priložiť priamo na kurie oko vždy pred spaním.


Pri plesňových ochoreniach chodidiel by ste mali postihnuté miesta natierať nezriedenou tinktúrou propolisu najmenej dva mesiace.


Propolisová tinktúra zriedená s jednou lyžičkou vody používa na kloktanie tri razy denne v prípade zapáleného a bolestivého hrdla.


Propolis sa preventívne používá v prípade oslabenej imunity. Užívajte 30 až 40 kvapiek štyrikrát denne po dobu troch týždňov.

Propolis zloženie:

propolis, etylalkohol, mentol, voda

Súvisiace produkty

Včelí peľ  Včelí peľ je častokrát nazývaný aj ako prírodný všeliek na všetky choroby. Peľ je označovaný ako najväčší antioxidant, ktorý sa nachádza v prírode. Antioxidanty spomaľujú vývoj mnohých chronických ochorení.  

3,90 € S DPH
Dodanie: 1 až 3 dni

  Včelí peľ je častokrát nazývaný aj ako prírodný všeliek na všetky choroby. Peľ je označovaný ako najväčší antioxidant, ktorý sa nachádza v prírode. Antioxidanty spomaľujú vývoj mnohých chronických ochorení.

10,20 € Pred zľavou 11,70 € S DPH
Dodanie: 1 až 3 dni

Propolis je prírodné liečivo s priaznivými účinkami na ľudské zdravie. Propolisová tinktúra sa používajú na zmiernenie stavov ako sú zápaly, ochorenia vírusového pôvodu, vredy, ľahké popáleniny a obareniny. Priaznivo pôsobí na srdce a znižuje riziko šedého zákalu.

13,80 € Pred zľavou 16,65 € S DPH
Dodanie: 1 až 3 dni

GINGER SHOT Ginger shot - MOJMEDIK je jedinečné spojenie zázvorovej šťavy z BIO zázvoru, práveho slovenského medu a 100% prírodnej citrónovej šťavy. Ginger shot -MOJMEDIK vás očarí chuťou a doplní dávkou vítamínov na podporu vašej imunity.

7,80 € Pred zľavou 9,90 € S DPH
Dodanie: 1 až 3 dni

Top