Ryžová kaša KAKAOVÁ 500g - MOJMEDIK

Ryžová kaša KAKAOVÁ

Ryžová kaša KAKAOVÁ je vyrobená s kvalitných surovín a výborným obsahom živín. Vhodná pre vegetariánov, vegánov, osoby trpiace laktózovou intoleranciou, celiakiou, alergikov.

O produkte

Váha / Objem 500g

Viac informácií

RYŽOVÁ KAŠA - SKVELÝ ŠTART DŇA


Ryža je v našich jedálnych lístkoch veľmi obľúbenou obilninou. Za svoju obľúbenosť vďačí neutrálnej chuti, ktorá umožnila vznik mnohých skvelých a nutrične vyvážených jedál. Preto sme ryžu zakomponovali i do našej novej ryžovej kaše, ktorá vám prinesie dávku energie a zároveň zabezpečí skvelý štart do nového dňa. O výhodách raňajkovania ste už iste počuli. Pre nás vždy bolo ťažké vybrať jedlo, ktoré by bolo zdravé a zároveň nenáročné na prípravu. Ryžová kaša pre nás priniesla mnohé benefity a chceme, aby priniesla skvelý začiatok pracovného i oddychové dňa aj pre vás.
    
Pri vytváraní ryžovej kaše sme zatiahli do prípravy prírodu. Stavili sme na kvalitné suroviny a dôležité pre nás bolo, aby ryžová kaša bola verná svojmu menu – bola natural/prírodná. Preto sme sa rozhodli nezapojiť chemické látky, ktoré by jej chuť a výživovú hodnotu pre telo degradovali na nižšiu úroveň.
    
Zároveň si uvedomujeme, že okolo nás sa stále viac vyskytuje množstvo potravinových obmedzení. Alergia, intolerancia a celiakia sa objavujú stále s vyššou tendenciou. Z toho dôvodu sme si nechali záležať na zložení ryžovej kaše. Neobjavíte v nej lepok ani laktózu a z hry sme vyškrtli aj GMO a palmový olej, čo rozhodne poteší mnohých. Naša kaša sa tak stala vhodnou pochúťkou pre vegetariánov i tých, ktorí zo svojho jedálnička museli vylúčiť lepok či laktózu. Ryžová kaša Natural sa nezľakne intolerancie laktózy ani celiakie. Lepok ani laktóza nepatria medzi prísady, ktoré by sme chceli zaradiť.

Ryžovú kašu si môžete vychutnať so svojimi obľúbenými prísadami. Je len na vás či zvolíte ovocie či škoricu alebo kakao. Neváhajte skombinovať všetky suroviny, ktoré si na kaši bežne vychutnávate a dajte šancu produktu, ktorý si nechal záležať na zložení.  


RYŽOVÁ KAŠA - KAKAOVÁ

Instantná kaša vyrobená s kvalitných surovín a výborným obsahom živín. Vhodná pre vegetariánov, vegánov, osoby trpiace laktózovou intoleranciou, celiakiou, alergikov.

RYžová kaša kakaová zloženie:

Ryžová muka instantna 49,48%, Inulín(čakanka)12%, Ryžové mlieko(sušený ryžový sirup, ryžový škrob, ryžová múka) 10%, odtučnené kakao 7%, 80% ryžový proteinový koncentrát 5%, Psyllium  protein v prášku ( Plantago ovata.) 5%, Chia semená ( Šalvia hispánska) 5% , prášok z rastliny Maca (Lepedium meyenii Walp) 3%, sladididlo: izomaltulóza (PalatinoseTM) 3%. Lalmin® B COMPLEX (inaktívne kvasnice, hydrochlorid tiamínu, riboflavín, kyselina D-pantotenová , kyselina nikotínová, hydrochlorid pyridoxínu, D-biotín, kyselina listová, kyanokobalamín) 0,5%, Lalmin® Cr 2000 (inaktívne kvasnice,trojmocný chróm)0,02%.

 

Výživová hodnota výrobku v 100g kaše s kakaom a v 50g :

Nutričné informácie

100g

50g

*RDA %

Energetická hodnota

1542 kJ (366 kcal)

771 kJ (183 kCal)

9,15 %

Tuky

3,55 g

1,77 g

2,53 %

Nasýtené mastné kyseliny

1 g

0,5 g

2,5 %

Sacharidy

62,5 g

31,25 g

12 %

z toho cukry

4,1 g

2,05 g

2,27 %

Vláknina

17,15 g

8,57 g

**

Bielkoviny

12,4 g

6,2 g

12,4 %

Soli

77 mg

38,5 mg

0,64 %

Vit.B1

1,5 mg

0,75 mg

68,2 %

Vit.B2

1,6 mg

0,8 mg

57,1 %

Vit.B3

16 mg

8 mg

50 %

Vit.B5

5,5 mg

2,75 mg

45,8 %

Vit.B6

2,2 mg

1,1 mg

78,6 %

Vit.B8

150 µg

75 µg

150 %

Vit. B9

400 µg

200 µg

100 %

Vit.B12

6 µg

3 µg

120 %

Chróm

40 µg

20 µg

50 %

 

Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal)Soľ je v potravine obsiahnutá, výlučne v dôsledku prirodzene sa vyskytujúceho sodíku.

*RVH - referenčná výživová hodnota

**RVH nie je stanovená

Ryžová kaša dávkovanie:

Doporučenú dávku 50g,zalejte primeraným množstvom teplej vody, premiešajte a nechajte 2 minúty stáť. Množstvo vody prispôsobte, podľa požadovanej hustoty kaše. Varením a ohrevom nad 43C°, poškodzujete nutričné hodnoty. 

Obmedzenie: Nie je určený pre deti do 3 rokov.

Skladovanie: Skladovať mimo dosahu detí a slnečného žiarenia, v suchu a pri teplote do 25°C. Po odobratí potrebného množstva obal ihneď uzatvoriť. Skladovanie v chlade a tme predlžuje trvanlivosť výrobku.

Výrobok neobsahuje geneticky modifikované suroviny.

Súvisiace produkty

Kukuričná kaša Našou prvou voľbou bola kukuričná kaša, ktorá je pre mnohých stálicou a žiadny sortiment by sa bez nej nemohol zaobísť.Nezabudli sme ani na alergikov a preto v našej kukuričnej kaši neobjavíte lepok, laktózu a vyhli sme sa i použitiu GMO

KUKURIČNÁ KAŠA KAKAOVÁ Instantná kaša vyrobená s kvalitných surovín a výborným obsahom živín. Vhodná pre vegetariánov, osoby trpiace laktózovou intoleranciou, celiakiou, alergikov.

Pšenová kaša Pšeno sa stalo modernou superpotravinou za čo vďačí faktu, že obsahuje vysoký podiel biologicky aktívnych látok. Neobjavíme v ňom len sacharidy, ale i slušný podiel bielkovín, tukov a zabudnúť nesmieme ani na vysoký obsah vitamínov skupiny B. Pšeno je vhodné i pre ľudí, ktorí trpia anémiou a je prirodzene bezlepkovou potravinou.

PŠENOVÁ KAŠA KAKAOVÁ Pre výborné vlastnosti pšena sme sa rozhodli, že ho zakomponujeme do našej kaše. A tak vznikla pšenová kaša, ktorá je prirodzene bez lepku, neobsahuje laktózu a veselo sa zaobíde aj bez použitia GMO či palmového oleja.

ČIROKOVÁ KAŠA Naša kaša je ideálnym spoločníkom na raňajky, desiatu ale i vo chvíľach, kedy vás nečakane prepadne hlad. Siahnite po zdravej surovine a zaraďte kašu do svojho jedálneho lístka.

ČIROKOVÁ KAŠA KAKAOVÁ Naša kaša je ideálnym spoločníkom na raňajky, desiatu ale i vo chvíľach, kedy vás nečakane prepadne hlad. Siahnite po zdravej surovine a zaraďte kašu do svojho jedálneho lístka.

POHÁNKOVÁ KAŠA  Pohánka je totiž prirodzene bezlepková a tak sú výrobky z nej odporúčané i pri bezlepkovej diéte. Pohánka je mimoriadne bohatá na vlákninu a okrem toho v nej objavíme i vitamíny skupiny B, vitamín C i vitamín P. 

POHÁNKOVÁ KAŠA KAKAOVÁ Pohánka je totiž prirodzene bezlepková a tak sú výrobky z nej odporúčané i pri bezlepkovej diéte. Pohánka je mimoriadne bohatá na vlákninu a okrem toho v nej objavíme i vitamíny skupiny B, vitamín C i vitamín P. 

Ryžová kaša Ryžová kaša sú zdravé a výnimočné raňajky alebo desiata. Ryžovú kašu si môžete vychutnať so svojimi obľúbenými prísadami. Je len na vás či si zvolíte ovocie, škoricu alebo kakao. 

Granola Bezlepková granola s obsahom BIO ovsených vločiek, ďatľami, mandľami,kokosom, banánmi, karob a medom. Je zdrojom energie, ktorý potrebujete počas celého dňa.

Top